Kamera Güvenlik Sistemleri

Kamera Güvenlik Sistemleri

Kamera güvenlik sistemi nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber alınan güvenlik önlemlerinin başında kamera güvenlik sistemi gelmektedir. Kamera güvenlik sistemi cadde, iş merkezi, ofis, okul ve hatta ev gibi güvenliğin sağlanması ve gerekli önlemlerin alınması için kullanılan yerler arasında gelmektedir. Kamera güvenlik sistemi güvenliğin sağlanmasının yanı sıra suça yönelik caydırıcı bir yöntem olarak da kullanılmaktadır. Gerekli tedbirler kamera güvenlik sistemi sayesinde alınmakta ve sistemin bulunduğu bölge sürekli olarak kontrol altında tutulmaktadır. Kamera güvenlik sisteminden yararlanarak bulunduğunuz bölgeyi güvenli tutmanız için hizmet vermekteyiz.

Kamera güvenlik sistemi nasıl çalışır?

Kamera güvenlik sistemi iç ve dış mekan olmak üzere iki farklı alana uygun olarak tasarlanan teknolojik bir sistemdir. Çeşitli amaçlara yönelik kullanılabilen kamera güvenlik sistemleri asıl olarak belirli bir alanı güvende tutmayı ve olası beklenmedik durumlar karşısında gerekli tedbirleri alabilmeyi sağlamaktadır. Kamera güvenlik sisteminin kurulum yapıldığı alana göre sahip olduğu birtakım açılar bulunmaktadır. Kamera açılarından etraf gözetlenebilmekte ve görüntüler kayıt altında tutularak istenilen zamanda tekrardan geçmiş zamana yönelik görüntüler izlenebilmektedir. Güvenlik kameraları 4 farklı parçadan oluşmaktadır bunlar; mercek, sensör, AFE ve DSP’dir. Kamera içerisinde bulunan mercek dışarıdan gelen ışığı sensör yardımıyla toplama özelliğine sahiptir. Sensörde toplanan ışık AFE’ye geçerek dijital sinyale dönüşmektedir. Son aşama olarak sinyaller DSP’ye gelerek oluşan görüntüler işlenmeye başlamaktadır. Bu sayede video kamera sisteminde olduğu gibi görüntüler oluşmakta ve depolanmaktadır. Kamera güvenlik sisteminin nasıl çalışacağı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kamera güvenlik sistemi nasıl kurulur?

Kamera güvenlik sisteminin kurulum gereksinimleri güvenlik sisteminin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Çok sayıda kameradan oluşan güvenlik sistemleri bağımsız kablosuz güvenlik sistemlerine göre daha karmaşık bir kuruluma sahiptir. Genel olarak kamera güvenlik sistemlerinde kurulum öncelikle planlamayla başlamaktadır. Kameraların yerleştirileceği yerler belirlendikten sonra doğru noktalarda uygun açılar hesaplanarak monte işlemi gerçekleştirilmektedir. Kurulum boyunca sürekli olarak görüntüler ve açıların uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Görüntü kalitesini olumsuz şekilde etkileyebilecek ışıklar belirlenmekte, kör noktalar tespit edilip buna uygun kamera güvenlik sistemi kurulumu yapılmaktadır. Kamera güvenlik sistemi kurulumuyla ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güvenlik kamerası çeşitleri nelerdir?

Güvenlik kamerası çeşitleri dış ve iç mekana uygun, gece görüşüne sahip, hareket edebilen, zoom yapma özelliği bulunan, kızılötesi bağlantılı ve kablosuz olmak üzere birçok farklı seçenekte bulunmaktadır. Sıkça kullanılan ve tercih edilen kamera çeşitleri;

  • Kutu Kameralar

  • Dome Kameralar

  • Kablosuz Analog Kameralar

  • Kablosuz IP Kameralar

  • Kızılötesi Kameralar

  • PTZ Kameralar

Kamera güvenlik sistemleri fiyatları nedir?

Kamera güvenlik sistemleri birçok farklı güvenlik kamerası çeşidiyle kurulabilmektedir bu yüzden güvenlik kamerası özellikleri kamera güvenlik sisteminin fiyatını doğrudan etkilemektedir. Güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen güvenlik kamerası türleri fonksiyonel bakımdan birbirinden ayrılmaktadır. Size en uygun kamera güvenlik sistemini belirlemek ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu